Новини від СЕАТ
26.09.2018

Як уникнути штрафу з 1 жовтня? Обов’язкова вимога кожного водія

В холодну пору року усі водії зобов’язані поза населеними пунктами вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Така постанова щодо додаткового освітлення вдень діє з 1 жовтня по 1 травня.
ититит

В осінньо-весняний період, коли часто виникають умови недостатньої видимості, включені фари або ходові вогні дозволять водіям заздалегідь розглянути на дорозі машину й утриматися від ризикованих маневрів.

Відповідна установа зазначена у Правилах дорожнього руху: згідно з пунктом 9.8 ПДР, з 1 жовтня по 1 травня правило є обов'язковим для виконання і має за мету підвищити безпеку дорожнього руху на затемнених ділянках дороги як у світлий час доби, так і в темний. Невиконання цієї норми (вона з’явилася у ПДР у 2013 році) може обернутися додатковими хвилинами неприємного спілкування з правоохоронцями на дорогах та штрафом у розмірі 425 грн.

Важливо також, що денні ходові вогні (ДХО), що призначені для покращення видимості транспортного засобу, мають бути білого кольору. Якщо у Вас помаранчеві (як на американських машинах) - необхідно включати не їх, а ближнє світло.


Відтак темним часом доби вважається «частина доби від заходу до сходу сонця». Раніше було визначено, що це період від кінця вечірніх сутінків (30 хвилин після заходу) до початку вранішніх сутінків (30 хвилин до сходу).